Rekreační zařízení Bohemia, Seč

Ústupky 39, Seč, 53807
od 3.200 Kč
objekt/týden (zobrazit další ceny)

Restaurace

Internet

Snídaně

Centrum

Vlak/bus

Parkování

Wellness

Koupání

O nás

Rekreační zařízení se nachází se v oblasti s nádhernou přírodou v osadě Ústupky u Sečské přehradní nádrže, která rozlohou 192 ha patří k největším vodním plochám v kraji, je obklopena lesy se skalními útesy a s romantickou zříceninou hradu Oheb. Dnes představuje velké rekreační centrum Železných hor v Pardubickém kraji, okres Chrudim.

Další informace

Provoz: rekreační zařízení ,,Bohemia“ s letním provozem nabízí příjemný pobyt v areálu tvořeném šesti menšími chatami, jednou velkou chatou a správní budovou . Ve správní budově je společenská místnost vybavená televizorem a společenskými hrami.

Ubytování: v chatách č.1 až č.6, max. pro čtyři osoby – 2x rozkládací 1,5 lůžko (rodina s dvěma menšími dětmi, nebo tři dospělé osoby), velká chata (tři pokoje č.7-pětilůžkový, č.8 a 9-čtyřlůžkový), všechny s možností lokálního přitápění. Stravování není zajištěno, ale každá ubytovací jednotka má vybavený kuchyňský kout s vařičem, varnou konvicí, nádobím, lednicí, stravovat se lze i v nedalekých restauracích, rovněž v blízkosti prodej potravin. K osobní hygieně je slouží pro chaty 1 - 6 společné sociální zařízení, WC a umývárny (zvlášť muži a ženy), velká chata: pokoje 7, 8, 9 – každý sociální zařízení vlastní.

Pobyt: sedmidenní – nástup v sobotu od 11 do 13 hodin. Po odevzdání poukazu návštěvníci obdrží klíče od chatek a povlečení. Vyklizení chatek a úklid další sobotu do 10 hod. Doprava autobusem do cílové stanice Seč, vzdálenost cca 3 km. Doprava vlastní - možnost parkování v areálu RZ zdarma.

Ceny

Cena za celý objekt
3.200 Kč

Služby

Parkoviště
Společenské prostory
Zahrada
Úschovna kol, lyží
Venkovní ohniště / gril

Vybavení pokojů

Kuchyňka
Lednička

Sportovní možnosti v okolí

Vodáctví, lodě
Koupání řeka, jezero
Půjčovna lodí
Cyklostezky
Rybolov

Okolí

Rekreační zařízení má k zapůjčení vlastní loďku a šlapadlo pro projížďky po přehradní nádrži, v areálu je k dispozici stůl na stolní tenis, badminton a kuželky. Celá oblast je protkaná sítí kvalitně značených cyklotras, pro kola dovezená je zajištěno uložení v garáži.

Rekreační možnosti: k večernímu posezení, opékání a grilování pokrmů slouží ohniště s lavičkami. Pro zpestření stravování je k dispozici zděná udírna. Ideální prostředí pro turistiku, houbaření a odpočinek v klidném prostředí. Další rekreační nabídka: koupání na nedaleké pláži Sečské přehrady, pro rybáře zážitky ve vyhlášeném rybářském revíru (možnost zamražení úlovků). Turistické výlety do okolí přehrady:v území chráněné krajinné oblasti jsou otevřeny naučné a vlastivědné stezky, na skalách zalesněného ostrohu nad Sečskou přehradou je zřícenina gotického hradu Oheb ze začátku 14. století, zbytky hradu Vildštejn u 42 m vysoké a 165 m dlouhé přehradní hráze a nádherné údolí řeky Chrudimky. Okolí umožňuje řadu relaxačních aktivit, vhodné pro alergiky a astmatiky. V bezprostřední blízkosti rekreačního zařízení je v areálu hotelu Jezerka pro veřejnost přístupné AKVA-FIT centrum, které zahrnuje vnitřní a venkovní vyhřívaný bazén, dětské brouzdaliště, whirpool, parní saunu, infra kabinu, sollarium, 2 squashové kurty, 2 bowlingové dráhy. Během letní sezóny je v oblasti Ústupek i dostatečná nabídka kulturního vyžití (hudba, tanec, country).

Tipy na výlet: z Ústupek lze podnikat různé výlety do blízké Chrudimi (kde můžete navštívit Muzeum loutek), Pardubice (město perníku, Kunětická hora), Slatiňany (muzeum koní, zámecký park), nádherný zámek Žleby, Skanzen Vysočina na Veselém kopci u Hlinska se souborem lidových staveb, mohutná zřícenina hradu Lichnice s výhledem na celou oblast Čáslavska (dole pod hradem v obci Podhradí je památný strom Žižkův dub o odhadovaném stáří 700 - 800let), v obci Klokočov památná Královská lípa (lípa Karla IV- údajně stáří 1 000 let, nejstarší strom v České republice).

Mapa

Velká mapa